Jak si vybrat košili?

Tento návod je pro muže, kteří přesně nevědí, jakou velikost a střih košile mají zvolit a chtějí si vybrat svou košili on-line.

Vše, co k následujícím krokům budete potřebovat, je krejčovský metr. Pokud jej nemáte, stačí špagátek a metr pro odměření vzdálenosti.

 

1. ZMĚŘTE SI SVUJ OBVOD KOLEM KRKU A ZVOLTE VELIKOST

JAK?

Krejčovský metr nebo provázek obtočte kolem krku pod úrovní ohryzku. Mezi metr a krk vstrčte jeden prst (proto, abyste měli rezervu a zapnutý límeček Vás neškrtil).

CO ZJISTÍM?

Délka (obvod) v centimetrech, kterou vidíte na metru, vám ukazuje velikost košile.

PŘÍKLAD

Mám obvod kolem krku 43. Proto si vybírám z košil ve velikosti 43.

 

2. ZMĚŘTE SVUJ OBVOD KOLEM HRUDNÍKU A PASU A VYBERTE STŘIH KOŠILE

JAK?

Obvod kolem hrudníku změříte pod pažemi kolem prsou. Obvod kolem pasu změříte v úrovni pupíku. Měříte natěsno, bez rezervy.

CO ZJISTÍM?

K číslu, které naměřím přičtu rezervu min 8-10 cm. (Pokud chcete volnější košili, pak i více.) Váš obvod + rezerva = obvod košile kolem hrudníku a pasu, který hledáte. Podle toho si v tabulce velikostí vyberu vhodný střih košile mé značky tj. rovný (Comfort Fit), vyštíhlený (Modern Fit), silně vyštíhlený (Body/Slim Fit) nebo ultra vyštíhlený (Super Slim). Čísla v tabulce velikostí ukazují rozměry košile, nikoliv potřebné rozměry mužů.

PŘÍKLAD

Obvod kolem hrudníku jsem naměřil 120 cm, kolem pasu 110 cm. Přičtu rezervu 10 cm a získám 130 cm kolem hrudníku a 120 cm kolem pasu. Při pohledu do

tabulky velikostí vidím, že nejblíže tomuto rozměru jsou ve velikosti 43 košile Venti Slim Fit nebo košile Eterna, Olymp nebo Marvelis ve střihu Modern Fit.

 

3. ZVAŽTE, ZDALI POTŘEBUJETE PRODLOUŽENOU DÉLKU RUKÁVU

JAK?

Stačí mi znát svou výšku v cm.

CO ZJISTÍM?

Pokud jsem "průměrně" vysoký, zvolím standardní délku rukávu. U nás je značen jako "dlouhý rukáv".

Pokud jsem nadprůměrně vysoký (cca od 187-188 cm), volím prodlouženou délku rukávu. U nás je značen jako "prodloužený rukáv"

Pokud jsem extrémně vysoký (cca okolo 200 cm a více), volím extra prodloužený rukáv. U nás je označen stejně.

Pokud jsem podprůměrně vysoký (cca do 170 cm), můžu volit košili se zkráceným rukávem. U nás je označen stejně.

Pozor: Nezapomeňte, že u prodlouženého a extra prodlouženého rukávu je prodloužená také košile samostná. Přesný údaj najdete v tabulce velikostí.

PŘÍKLAD:

Měřím 180 cm, pak nic neřeším a hledám košili s dlouhým rukávem.

Měřím 185 cm, ale ruce mám opravdu dlouhé (a normální rukáv je mi krátký), pak volím prodloužený rukáv.

 

JE TENTO NÁVOD PRO VÁS PŘÍLIŠ SLOŽITÝ?

Zavolejte nám a určitě dáme vhodnou velikosti a střih košile společně "dohromady"

 

CHCETE VÍCE INFORMACÍ O JEDNOTLIVÝVH STŘIZÍCH A PRO KOHO JSOU URČENY?

Pokud chcete více informací o druzích střihů košil a o tom, pro jaké typy postavy jsou určeny, přečtěte si článek Jak se vyznat v různých střizích pánských košil a který si vybrat? Získáte tím lepší představu o možnostech výběru košile.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies