Pánské košile - barvy - co se k čemu hodí

V tomto článku se budeme věnovat barvám pánských košilí. Zaměříme se na společenské košile, tj. takové které se nosí jako košile do obleku nebo i samostatně k jeansům, ale svou povahou a designem neurazí ani v kanceláři.

 

Modrá pánská košile – nejuniverzálnější společenská košile

Pokud bychom měli vybrat nejvíce univerzální barvu košile, pak by to byla světle modrá. Tato barva se hodí v podstatě k jakémukoliv oblečení.
Světle modrá košile bude vypadat dobře k jeansům stejně tak jako společenská košile např. k tmavomodrému obleku.


Světlemodrá košile pasuje také téměř ke každé kravatě, nejvíce oblíbené kombinace jsou např. s tmavě červenou nebo bordo barvou.
Velkou výhodou světlemodré košile je také to, že vypadá dobře na každém muži bez ohledu na to, jak světlou nebo tmavou má pleť a barvu vlasů.

Nabídku modrých košilí naleznete zde:

 

Bílá pánská košile – klasická společenská košile do obleku

Manžeta rukávu u bílé pánské košile 

Bílá košile dodá muži vždy profesionální, čistý a uhlazený vzhled.

Bílá košile je také velmi univerzální, hodí se takřka k jakémukoliv obleku a kravatě. Nejvíce elegantně bude bílá košile vypadat u kontrastního oblečení tj. např. u tmavého obleku s výraznou rudou kravatou.

Bílá košile vypadá nejlépe na mužích s tmavým odstínem pokožky, protože ten umocňuje její kontrast. U mužů se světlou pokožkou se bude bílá košile vyjímat poněkud méně a muž v ní může vypadat poněkud „vybledle“. Proto je důležité ji pak vhodně zkombinovat s dalšími barvami, ideálně u
kravaty
.

Prohlédněte si nejoblíbenější typy bílých košil.

Nabídku bílých košilí naleznete zde.

 

Champagne pánská košile – ideální slavnostní košile

 

Pánská košile v barvě šampaň je méně univerzální než bílá barva, přestože její použití je velmi podobné. Šampaň košile je např. velmi oblíbená jako svatební košile, protože se velmi dobře hodí k nevěstiným svatebním šatům, které bývají také v champagne barvě.

Šampaň košile vypadá nejlépe v kombinaci s tmavým např. Tmavěmodrým nebo i tmavěhnědým oblekem a kravatou v podobných champagne tónech.
Šampaň košile je však ve svém použití výrazně méně univerzální než bílá košile. Snaha o kontrastní vzhled by v kombinaci s champagne košilí pravděpodobně nedopadla dobře.

Nabídku champagne košilí naleznete zde.

 

Růžová pánská košile – svěží mladá barva pro pánskou košili

U růžové barvy záleží velmi na jejím tónu. Zatímco sladká růžová barva je vhodnější pro smetanovou zmrzlinu než pro pánskou košili, svěží barva rosé bude zejména na mužích tmavějšího odstínu kůže vypadat velmi příjemně. Pokud zvolíte vhodný odstín růžové barvy, pak je její použití a kombinovatelnost téměř stejně univerzální jako u světlemodré barvy.
V některém konzervativním prostředí (např. některé finanční instituce nebo právnické firmy), nemusí být ale růžová barva přijímána jako vhodná.

Nabídku růžových košilí naleznete zde.

 

Fialová pánská košilemoderní pánská košile

 
Košile v různých odstínech fialové barvy jsou stále populárnější. Jako společenská košile se nejvíce doporučuje fialová v jemném šeříkovém odstínu.
Tato barva košile bude vypadat dobře k tmavomodrému obleku v kombinaci např. s jemně proužkovanou kravatou, která bude obsahovat barevné fialové prvky navozující vztah ke košili.
 
Nabídku fialových košilí naleznete zde.

 

Šedá pánská košile – čím světlejší odstín, tím více společenský charakter
 

 Kapsička na šedé pánské košili

Stejně jako u růžové barvy, záleží u šedé košile nejvíce na odstínu. Jako společenská košile se hodí světle šedá košile.
U světle šedé košile je opět vhodné kombinovat ji s tmavošedým nebo modrým oblekem.

Tmavě šedá košile se nosí časo v kombinaci se samostatnými kalhotami nebo sakem bez kravaty.

Nabídku šedých košilí naleznete zde.

 

Černá pánská košile – oblíbená ale jako společenská ne vždy vhodná košile

Přestože je černá košile hodně rozšířená a hodně oblíbená, její používání jako společenská košile k černému obleku typicky s černou kravatou je vhodné pouze u některých profesí – typicky u volných živností jako jsou např. architekti.
Černou košili je vhodnější nosit k kalhotám (ať už jeansům nebo společenským) samostatně.
U černé košile je důležité dbát na stálost barvy, protože černá barva má tendenci po několika vypráních „odcházet“ a to zejména na lemech, manžetách a límci. Proto doporučujeme zvolit černou košili eterna s jedinečnou funkcí Permanent black, která zaručí, že černá barva košile zůstane černou i po několika letech.

Prohlédněte si nejoblíbenější typy černých košil.

Nabídku černých košilí naleznete zde.Zvláštní kapitolou pak je kombinace barevných košilí s proužkem nebo kostičkou s oblekem a kravatou. Zajímá-li vás, jakým způsobem kombinovat vzorované pánské košile se společenským oděvěm, přečtěte si tento článek.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies