Košile s dlouhým, prodlouženým a zkráceným rukávem

Délka rukávu u pánské košile je velmi důležitá, protože ukazuje na dobrý vkus i péči, kterou muž oblečení věnuje.

Zkratka ke košilím s prodlouženým rukávem

 

Pánské košile – dlouhý rukáv

Pánská košile s dlouhým rukávem je nejčastější varianta pánské košile. U košil s dlouhým rukávem rozlišujeme standardní délku rukávu, dále prodlouženou délku a extra prodlouženou délku.

Základním pravidlem při výběru délku rukávu u pánské košile je, aby byl rukáv dostatečně dlouhý tj. aby přesahoval úroveň zápěstí. To je nutné dodržet i v případě, že je ruka ohnutá v lokti.

Výběr správné délky rukávu se u košile provádí tak, že spustíte ruku a u košile rozepnete manžetu. Lem manžety by měl dosahovat přibližně 2 cm nad kořen palce a ukazováčku (viz foto).

 

V případě košile s dvojitou manžetou (tzv. francouzská manžeta) může být rukáv ještě o 1 cm delší.
Většina mužů nosí košili s normální délkou rukávu. Ten je u košile Eterna, Casa Moda a Venti dlouhý 65 cm a u košilí Olymp a Marvelis 64 cm. Tato délka se měří od napojení rukávu na ramenní šev po lem manžety.

 

Pánské košile – prodloužený rukáv

Muži, kterým by byl dlouhý rukáv příliš krátký by měli volit košili s prodlouženým rukávem. Obvykle pasuje nadrpůměrně vysokým mužům s výškou cca 188 cm a více.

Internetový obchod kosile24.cz nabízí košile Eterna s prodlouženým rukávem, košile Olymp s prodlouženým rukávem stejně jako cenově nejvýhodnější košile Marvelis s prodlouženým rukávem. Naši nabídku rozšiřují navíc košile Venti s prodlouženým rukávem stejně jako košile Casa Moda s prodlouženým rukávem.

Prodloužený rukáv je u košile Eterna delší o 3 cm než normální rukáv, tj. měří 68 cm. U košilí Olymp a Marvelis je prodloužený rukáv delší dokonce o 5 cm než normální rukáv a měří 69 cm. U košil Venti a Casa Moda je delší oproti standardnímu rukávu o 4 cm a měří 69 cm.

 

Pánské košile – extra prodloužený rukáv

Velmi vysocí muži s výškou cca 200 cm nebo muži s velmi dlouhýma rukama potřebují většinou košili s extra prodlouženým rukávem. Tento rukáv se někdy nazývá dvakrát prodloužený rukáv a měří 72 cm. Největší nabídku košil s extra prodlouženým rukávem máme u značek Eterna, Casa Moda a Venti.

Košile Eterna s extra prodlouženým rukávem nabízíme v rovném střihu Comfort Fit, ve vyštíhleném střihu Modern Fit i silně vyštíhleném střihu Slim Fit.

U košil Casa Moda máme v nabídce košile s extra prodlouženým rukávem v rovném (klasickém) střihu stejně jako košile ve vyštíhleném slim střihu (Modern Fit). U košil Venti je to vyštíhlený tzv. Modern Fit střih

Košile Olymp nemáme standardně v nabídce, ale bílou košili s extra prodlouženým rukávem pro Vás můžeme objednat na zakázku u výrobce s dobou dodání 7 – 10 dní.

Máte-li o košili s extra prodlouženým rukávem zájem, prosím, kontaktujte nás.

 

Pánské košile – zkrácený rukáv

Zkrácený rukáv je vhodný zejména pro muže, kteří mají menší postavu do cca 170 cm a standardní délka rukávu jim je příliš dlouhá (rukávy vytvářejí varhánky, které nevypadají dobře). Příliš krátký stejně jako příliš dlouhý rukáv nepůsobí zcela vhodně a proto je lepší zvolit košili se zkráceným rukávem.

U košil Olymp měří zkrácený rukáv 58 cm a je k dispozici v bílé a světle modré barvě.

Košile Olymp se zkráceným rukávem nabízíme v rovném střihu Comfort Fit a ve vyštíhleném střihu Modern Fit.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies