Košile s krátkým rukávem - doporučení

Košile s krátkým rukávem mají v letním šatníku své místo. Dokážou udělat horký letní den v auatě nebo kanceláři přece jen snesitelnější.

 

Košile s krátkým rukávem – ideální materiál je bavlna

Má-li být košile s krátkým rukávem vzdušná a prodyšná, měla by být vyrobena ze skutečně kvalitní bavlny. Bavlna je ideální přírodní materiál, který si u košile s krátkým rukávem můžete zvolit. Košile s příměsí umělých látek jsou většinou méně příjemné na nošení a jsou také méně prodyšné než košile z kvalitního přírodního materiálu. Bavlněné košile s krátkým rukávem jsou oblíbené pro svůj společenský charakter. Dají se nosit k formálním kalhotám a také kombinovat např. s kravatou (viz dále).

Bavlněné košile prodávané na kosile24.cz jsou všechny kvalitní nežehlivé košile, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní bavlny, která zaručuje větší trvanlivost, příjemnější nošení i lepší vzhled košile.

Košile Olymp se vyrábí z egyptské bavlny, která představuje prvotřídní kvalitu bavlny. Velmi oblíbená letní košile s krátkým rukávem v rovném střihu je např. košile Olymp Aircon. Je příjemná a lehká a navíc vzdušná, protože dokáže odvádět tělesné teplo vně košile.

Košile Eterna mají dokonce kritérium pro kvalitu bavlny ještě přísnější. Šijí se pouze z bavlny nejvyšší kvality. Tj. takové, která má délku vlákna nejméně 35,7 mm. (Pouze cca 3% roční sklizně bavlny na světě splní toto kritérium.) Bavlněná tkanina pro košile Eterna se vyrábí mj. ve Švýcarsku.

 

Lněné košile s krátkým rukávem - neformální alternativa do letních veder

Len je mimořádně příjemný materiál do teplého až horkého počasí. Lněné košile jsou proto i přes svou kratší životnost oproti bavlněným košilím oblíbené pro vysoké pohodlí, lehkost a vzdušnost do neformálního prostředí. Pro svůj charakteristický "zkrabatěný" vzhled se nemusí žehlit. Lněné košile se nejlépe hodí k neformálním kalhotám či bermudám.

Lněné košile s krátkým rukávem nabízíme zejména v jarní a letní sezóně.

 

Krátká košile v nemačkavé úpravě – lepší vzhled a úspora času

Pokud má košile s krátkým rukávem vydržet celodenní zápřah na horkém vzduchu, je velmi praktické, pokud bude mít nemačkavou úpravou. Taková košile se výrazně méně mačká a i po dlouhém dni bude vypadat dobře. Navíc ji stačí po vyprání pouze pověsit na ramínko a druhý den bude opět připravena do služby. Více o správném praní a sušení košile zde.

  

Kombinace košile s krátkým rukávem se společenským oděvem

Společensky naprosto přijatelná je kombinace košile s krátkým rukávem s kalhotami s dlouhými nohavicemi. Velice populární kombinace je košile s krátkým rukávem s jeansy nebo jinými více či méně casual kalhotami.

Košile s krátkým rukávem se dá nosit také v kombinaci s látkovými / společenskými kalhotami a to i v setu s kravatou.

Naopak společensky spíše nevhodné (byť poměrně hodně rozšířené) je kombinovat košili s krátkým rukávem s oblekem. Košile do obleku by měla mít vždy dlouhý rukáv a to i v létě.

 

Košile s krátkým rukávem si vyberte na kosile24.cz

Kvalitní košile s krátkým rukávem značky Eterna stejně jako košile s krátkým rukávem značky Olymp nabízí kosile24.cz zejména v jarní a letní sezoně. V sezóně podzim / zima je nabídka výrazně užší.

V letní sezoně je nabídka na kosile24.cz široká a košile Olymp a Eterna s krátkým rukávem jsou v nabídce od 1.290 Kč. U košilí Marvelis s krátkým rukávem je cena 950 Kč včetně dopravy.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies