Články o košilích

Nový střih Olymp Comfort Fit

Od srpna 2022 Olymp přechází postupně na nový - užší - střih Comfort Fit.

Oproti původnímu střihu Comfort Fit je ten nový užší kolem hrudníku i pasu a to zejména u velikostí 43 a větších.

Cílem nového střihu je zmenšit rozdíl mezi rovným střihem Comfort Fit a vyštíhleným střihem Modern Fit.

Číst dále

 

 

Kdy nosit košili do kalhot a kdy ven z kalhot?

Častý dotaz mužů je, zdali se konkrétní košile nosí zastrčená do kalhot nebo může být ven z kalhot.

Nošení košile volně tj. ven z kalhot je to dáno zejména obecným posunem módy směrem k neformálnějšímu oblečení.

Možná se ptáte, zdali existuje nějaké pravidlo pro nošení košil ven z kalhot, které zabrání faux pas.

Vypadá to možná komplikovaně, ale řešení je překvapivě jednoduché. Nemáte-li čas na podrobnosti, stačí, když si zapamatujete toto:

Shrnutí: pravidla pro nošení košile ven z kalhot

  • Košili ven z kalhot můžete nosit v případě, že oblečení má neformální (nikoliv společenský) charakter.
  • Košili vhodnou na nošení ven z kalhot poznáte podle několika znaků (výrazné vzory a barvy, límeček, materiál) a zejména podle vykrojení do písmene U.

Číst dále

 

 

Košile na míru - porovnání s konfekčními košilemi

V tomto článku zmiňujeme výhody a nevýhody ušití košile na míru a porovnáváme je s možnostmi, které nabízí konfekční košile.

Výhody košile na míru

Hlavní výhodou ušití košile na míru je přesné přizpůsobení košile proporcím těla.  To je zvlášť vhodné v situaci, kdy má muž trošku atypické tělo. Např. je velmi vysoký, má jiné proporce mezi šířkou krku, hrudníku a pasu apod.

Druhým hlavním důvodem, proč si košili na míru pořídit, je exkluzivní charakter. Košile na míru je jednoduše znakem určité společenské prestiže.

Číst dále 

 

 

Košile Olymp 24/SEVEN - novinka

Na obrázku je muž v elastické košili Olymp 24/SEVENKošile Olymp 24/SEVEN jsou novinkou roku 2020. Staly se brzy hlavní senzací a prodejním trhákem značky Olymp.

Proč? To se pokusíme zhodnotit v tomto článku.

Přednosti košil Olymp 24/SEVEN

Hlavní předností je až neuvěřitelná pružnost materiálu. Ta je dána tím, že košile je v úpletu Jersey a kombinuje kvalitní bavlnu a elastan ve speciální úpravě.

Podobných materiálů bylo dost i v minulosti. Ale až Olympu se povedlo dosáhnout toho, že materiál nežmolkuje, nemění tvar a neztrácí barvu. Je měkký, velmi příjemný na omak a dobře splývavý.

Odborníci ji označují jako najvíce hebkou látku vyráběnou z bavlny.

Odezva ze strany zákazníků na tuto košili je vynikající.

Číst dále

 

 

Velikost košile - co to vlastně znamená?

Velmi často se setkáváme se situací, kdy žena chce darovat muži košili, ale nevyzná se ve velikostech. Každý si určitě všimnul, že v límci košile je našitý štítek s číslem nebo písmeny. U čísel bývá nejčastější 37 - 48, písmenné označení bývá nejčastěji S - XXXL. Co to ale u pánské košile přesně znamená?

V tomto článku přinášíme krátký návod, co znamená velikost košile a jaký je v jejich označení rozdíl.

Co znamená velikost 42?

Pokud je na štítku v límci velikost 42, znamená to, že obvod límce je 42 cm. Obvod se měří po vnitřní straně límce od knoflíčku po střed knoflíčkové dírky.

Obdobně velikost 43 znamená, že obvod límce je 43 cm. Stejně tak platí, že velikost 41 znamená obvod límce 41 cm a tak podobně.

Víme tedy, že košili ve velikosti 42 by si měl vybrat muž, který potřebude kolem krku (s rezervou) 42 cm. To je ale všechno. Velikost 42 neříká nic o tom, jak široká či úzká košile bude. K tomu potřebujeme ještě informaci o střihu košile. Tím se budeme zabývat v bodě 6 níže.

Číst dále

 

 

Nejoblíbenější černé košile

Na obrázku je muž oblečený do černé pánské košile EternaNa košile24.cz nabízíme více než 70 druhů černých košil. Ty se liší vzájemně liší značkou, délkou rukávu, střihem, použitým materiálem, designem a dalšími vlastnostmi s přidanou hodnotou jako je nežehlivost, neprůhlednost atd. K tomu můžeme přičíst dalších téměř 100 košil v šedé a antracitové barvě.
S černými pánskými košilemi máme velké zkušenosti, každoročně jich prodáme přibližně tisíc. V tomto článku se proto pokusíme zhodnotit, jaké černé košile zákazníci nejvíce preferují.

Jednobarevné černé košile

Konzervativní muži, kteří mají rádi černou barvu, preferují černé košile bez jinobarevných prvků. To znamená, že košile je jednobarevná včetně černých knoflíčků. Tyto košile se nosí k samostatným kalhotám, někdy i k obleku a jako alternativní oděv často také na smuteční události jako je pohřeb.
Černé košile nabízíme ve všech střizích i délkách rukávu.

Zde jsou příklady oblíbených černých košil:

Číst dále

 

 

Nejoblíbenější bílé košile

Na obrázku je luxusní bílá košile Eterna.Na košile24.cz prodáváme více než 250 druhů bílých košil. Ty se liší značkou, střihem, délkou, použitým materiálem, designem a dalšími užitečnými vlastnostmi jako je nežehlivost, neprůhlednost atd.

Každoročně prodáme několik tisíc bílých košil a proto už můžeme zhodnotit, jaké bílé košile mají zákazníci nejvíce v oblibě.

Neprůhledná bílá košile – největší současný hit

Opravdickým trhákem je v letošním roce neprůhledná bílá košile. S těmi začala nejdříve Eterna ve své řadě Eterna Cover. Později se přidal s neprůhlednými košilemi i Olymp, takže současná nabídka neprůhledných bílých košil je poměrně velká a zahrnuje všechny střihy a délky rukávu.

Bílá gala košile s dvojitou manžetou a skrytou légou

Toto je pravděpodobně nejprodávanější slavnostní bílá košile. Velmi oblíbená je jako svatební košile nebo gala košile ke zvlášť důležitým událostem nebo prestižním návštěvám kulturních či společenských akcí, které vyžadují vysoce formální oděv.

Číst dále

 

 

Nosím košile AMJ - jakou pro mne máte alternativu?

takto vypadá logo košil AMJ

Košile AMJ patří k nejprodávanějším košilím v České republice. Vyrábí se v Asii a v prodeji jsou v několika podnikových prodejnách a na internetu.
Poměrně často nás kontaktují zákazníci, kteří nosí košile AMJ, ať jim poradíme s výběrem. Nejčastěji mají zájem o košile Marvelis, které jsou v podobné cenové kategorii jako košile AMJ. V tomto článku proto přinášíme porovnání obou značek a doporučení, jakou košili si vybrat.

Proč uvažovat o alternativě ke košili AMJ?

Důvodem, proč chtějí pánové vyzkoušet košile Marvelis je nejčastěji: 1. nežehlivost materiálu, 2. výborný poměr ceny a kvality (Marvelis je sesterskou značkou Olympu) a 3. velký výběr. Náš eshop si většinou vyberou na základě doporučení přátel a recenzí zákazníků.

Číst dále

 

 

Košile v mé velikosti je vyprodaná - jak to vyřešit? 

Obrázek ukazuje situaci, kdy je košile ve velikosti 42 už vyprodanáTypická situace. Sháníte košili pro sebe nebo pro někoho jako dárek a Vaše velikost je už vyprodaná. Tato situace se děje nejčastěji u aktraktivních košil, které jsou vyrobené pouze v malém počtu a někdo byl prostě rychlejší než Vy. Tato situace má však řešení. Nazvěme jej:

Tajemství sousedních velikostí košil

Opět typický příklad. Sháníte košili v silně zúženém střihu Body Fit ve velikosti 42. Ta je ale   už vyprodaná. Proto zkusíte jiného obchodníka, který ale podobnou košili nemá. Po dalším pokusu se ukáže, že košile je vyprodaná jak u prodejců, tak i u výrobce.

Málokdo ale ví, že košile ve stejném střihu ve velikosti 41 bude rozměrově stejná. Bude se  lišit pouze o 1 cm okolo krku, všechny ostatní rozměry budou identické. Říkejme pro zjednodušení těmto sousedícím velikostem košil, které jsou rozměrově, stejné třeba  "sesterké velikosti".

Číst dále

 

 

Slim Fit, Body Fit, Tailored Fit, Extra Slim nebo Fitted? Aneb: Jak se vyznat v různých střizích pánských košil a který si vybrat?

Velký výběr s sebou nese bohužel i komplikaci v podobě otázky, jaký střih košile zvolit, abych si vybral správně.

Proto se v tomto článku pokusíme osvětlit základní pojmy a výběr košile na internetu co nejvíce zjednodušit.

Jak jsme již popisovali jinde, u klasických společenských košil se vychází z obvodu kolem krku. To proto, aby si muž mohl košili dopnout kolem krku, uvázat si kravatu a měl košili kolem krku tak akorát. Ani příliš těsnou ani příliš volnou. Obvod kolem krku tedy určuje velikost košile. Nejčastější velikosti košile je v rozmezí 39 – 46. (Pokud hledáte více informací o tom, jak a kde se měří obvod kolem krku, podívejte se na tento návod, jak určit velikost košile.)

Jelikož ale různí muži se stejně širokým krkem mohou mít diametrálně odlišnou postavu, existují různé střihy košil. Střihy se obvykle označují slovem FIT. Základním poznávacím znamením střihu jsou dva body: šířka kolem hrudníku a šířka kolem pasu.

Začneme tím nejjednodušším (rovným) střihem, který v minulosti jednoznačně dominoval a postupně budeme střih košile zužovat.

Číst dále

 

 

Polokošile - p(ó)lo tričko nebo půlka košile?

Je na obrázku polokošile nebo malé tričko s límečkem?

Jak byste pojmenovali tento pánský oděv?

 

Od obyčejného trička se liší tím, že má také límeček a zapínání na knoflíčky.

Je to polo tričko, pólo tričko, polo košile nebo dokonce polokošile?

Kde se název polokošile vzal?

Rozklíčování slova polokošile je překvapivě snadné. A jako v mnoha případech vznikl zkomolením při překladu z angličtiny.

Číst dále

 

 

Neprůhledné pánské košile

Poměrně často se nám stává, že zákazník hledá neprůhlednou / neprůsvitnou pánskou košili. Nejčastěji se jedná o situaci, kdy chce bílou neprůhlednou košili.

Motivací je obvykle snaha, aby tělo přes košili neprosvítalo, aby nebyly vidět různá větší znaménka, silnější ochlupení apod.

Proč jsou košile průsvitné?

Dá se říci, že určitá průhlednost či průsvitnost je vlastní všem světlým společenským košilím a to zejména těm bílým. Průsvitnost je dána tím, že světlo (a zejména přímé slunce) prochází přes materiál košile. Tím zviditelňuje vše, co je pod košilí. Tento jev se nejčastěji vyskytuje u lehkých, hladkých materiálů jako je např. popelín nebo chambray (česky šambré). V situaci, kdy má materiál výraznější strukturu, bývá méně průsvitný. Stejně tak platí, že pokud má materiál větší mezery (oka) ve struktuře tkaniny a je vzdušnější, je zároveň i průhlednější.

Číst dále 

 

 

Nežehlivé košile - jak se v nich vyznat a na co si dát pozor

Nežehlivé košile jsou stále oblíbenější pro svou snadnou údržbu a dobrý vzhled po celý den. Jak si ukážeme dále, stojí však zato věnovat pozornost tomu, jakou nežehlivou košili si kupuji.

Existují dvě úrovně nežehlivé úpravy bavlněných košil

a) Nežehlivé košile (anglicky non iron) - tyto košile při správné péči není nutné žehlit

b) Snadno žehlivé košile (anglicky easy iron) - tyto košile je nutné lehce přežehlit, ale žehlení jde snadno

Košile, které nejsou označeny žádnou z těchto variant, jsou bez jakékoliv nežehlivé úpravy.

Číst dále

 

 

Tričko pod košili

Jaké jsou argumenty pro a proti?

Největším argumentem je hygiena a estetika. Pohled na přilepenou košili na hrudi či na zádech, velké potní mapy, nebo dokonce koláče potu v podpaží, dokážou odradit už jen při pohledu do zrcadla. A teď si představte, jak to musí působit na lidi, kteří se na to musí dívat.

V zimě, kdy se člověk nepotí ani v autě ani v kanceláři, to možná u někoho jde i bez trička, ale to jsou spíše výjimky. V minulosti se hodně nosily nátělníky bez rukávů. Jejich problém je ale to, že nezabrání tvorbě potních map na košili. Lidé, kteří museli být celý den v obleku a hodně se zapotili, např. číšníci v provotřídních restauracích, řešili pocení např. tak, že vypili před směnou vodu s troškou soli, která omezuje pocení.bile tricko pod kosili

Dnešním nejobvyklejším řešením je tričko s krátkým rukávem, které problém s potními mapami na těle i v podpaží odstraní. Pokud se mapy udělají na tričku, přes košili určitě neprosáknou a nebudou vidět.

S tím souvisí i to, že pokud nosím pod košilí tričko, vydrží mi košile déle. Stačí vyměnit tričko a košili si mohu obléci ještě jednou. (Svetr, který nosím na tričku také nedám po každém nošení do pračky.)

A ještě jedna výhoda. Když nosíte pod košilí tričko, košile se mnohem méně zmačká a vypadá výrazně lépe.

Číst dále

 

 

Vhodné a nevhodné oblečení na pohřeb u mužů

Vhodné a nevhodné oblečení na pohřeb u mužů?Odchod ze světa a poslední rozloučení je v Čechách bráno jako smutná a skličující událost. V mnoha zemích světa je to jinak. Ale to teď nechme stranou.

Zůstáváme v Čechách, a proto své oblečení musíme přizpůsobit smuteční náladě. Barevně smutek vyjadřují pouze tmavé tóny a to zejména černá.

Tradiční pánské oblečení na pohřeb

Tradiční oblečení, které vychází z tradice a ukazuje, že pohřební host bere poslední rozloučení důstojně, znamená pouze jedinou možnou volbu oblečení. Černý oblek, černá společenská obuv, bílá košile a černá kravata. Přijatelná je kromě černé barvy obleku i jiná tmavá např. tmavě šedá, antracitová nebo výjimečně i tmavě modrá v hodně hlubokých modrých tónech. Košile je zapnutá u krku, kravata je dotažená, sako zapnuté na jeden knoflíček.

Číst dále

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies