Pánské bavlněné košile - druhy materiálu

Pánské společenské košile, které nabízíme na kosile24.cz jsou všechny vyrobeny z bavlny nejvyšší kvality. Více o kvalitách značky Eterna, košilích Olymp, košilích Casa Modakošilích Marvelis nebo košilích Venti se můžete dozvědět z našich článků.

Existuje mnoho druhů bavlněné tkaniny, ze které se košile šijí. Tyto druhy se od sebe odlišují způsobem, jak se protkává základní osnova látky s útkem (nit, která prochází základní osnovou většinou v příčném směru). Výsledkem je pak materiál s různou strukturou, vlastnostmi i vzhledem. 
   

Bavlněné košile z Two Ply – exkluzivní materiál

 

Materiál Two Ply (neboli dvojité vlákno) představuje velmi speciální a náročný způsob tkaní, proto se používá u oděvů nejvyšší kvality. Příčné i podélné vlákno je zdvojené a před tkaním se propletou. Díky tomu získává materiál na odolnosti, stabilitě (snadno se sám narovnává) ale především na ušlechtilosti a měkkosti.  
 

 

Bavlněné košile z popelínu – odolná klasika

 

U košil z popelínu (anglicky popeline) je základní osnova látky velmi hustá a je protkána útkem tak, že výsledná tkanina je velmi odolná, hladká a zároveň méně průhledná a přitom vzdušná.
 
 
 
Bavlněné košile z materiálu dobby - zesílený materiál
 
Košile z materiálu dobby vychází z popelínu. Na rozdíl od něj je ale tento materiál zesílený ve své vazbě. V důsledku doho je tkanina hustší a silnější. Proto bude vyhovovat mužům, kteří mají rádi zesílenou a neprůhlednou košili.
 
 
 

Bavlněné košile z šámbre – elegantní společenská košile do obleku

 

Košile z materiálu šámbre (anglicky Chambray) se šije tak, že základní osnova látky je ve světlejším odstínu barvy použité na příčné protkání. Často je základní osnova látky bílá. Košile z materiálu šámbre je ideální jako společenská košile do obleku, protože je hladká a díky způsobu šití i lesklá.

 

Bavlněná košile z kepru – oblíbená společenská košile do obleku

 

Společenská košile z materiálu kepr (anglicky Twill) má velmi jemnou strukturu, která vzniká tak, že základní látka je střídavě prošita útkem pod a nad. Košile tím získá zajímavý a elegantní akcent.
 

 

Bavlnéná košile z materiálu rybí kost – luxusní pánská košile

 

Rybí kost je materiál příbuzný kepru. Má velmi typický vzhled, kdy struktura látky je diagonální a střídá se směrem nahoru a dolů (cik-cak). Toho se dociluje tím, že útek protkává základní osnovu střídavě ve dvou základních směrech. Materiál z rybí kosti je velmi měkký a elegantní a hodí se pro luxusní pánské košile.

Ukázka pánských košil z materiálu rybí kost.

 

Bavlněná košile Milleraye – kvalitní společenská košile

 

Košile z materiálu milleraye (někdy se značí Millrayé) je utkána z velkého množství tenkých proužků. Výraz milleraye ve francouzštině znamená tisíc proužků. Košile z tohoto materiálu se šije tak, že se primární osnova vytvoří z velkého počtu tenkých nití, které jsou protkány útkem. Košile z materiálu Milleraye jsou velmi měkké a elegantní.

Ukázka pánských košilí Eterna z Milleraye

Ukázka pánských košilí Olymp z Millraye

 

Bavlněné košile Fil-a-Fil – nevšední vzhled pánské košile

 

Pánské košile z materiálu Fil-a-fil (česky se překládá jako vlákno na vláknu) jsou vyrobeny tak, že základní osnova je tvořena dvěma i více barevnými nitěmi (obvykle se používají dva odstíny stejné barvy). Taktéž útek (tj. nit protkávající primární osnovu) může být v jiné barvě. Tím vznikají zajímavé vzhledové kompozice a košile získává velmi jemnou strukturu.

Ukázka pánské košile Eterna z fil-a-fil

Ukázka pánské košile Olymp z fil-a-fil

 

Natte – košile s jemnou strukturou a výbornou vzdušností

 

Materiál z řady Natte je odvozen od kepru. Je velmi lehký a příjemný na nošení a výborně odvádí tělesné teplo. Ideální košile do teplého prostředí.

Ukázka pánských košilí Eterna Natte

 

Bavlněné košile Oxford – volnočasová pánská košile

 

Pánské košile v materiálu Oxford jsou vhodné jako volnočasové až lehce sportovní košile a to zejména díky jejich měkkosti a zároveň odolnosti. Bavlněná tkanina Oxford vznikne tak, že se obarvená základní osnova proplétá příčně bílou nití. Nitě mohou být v různé tloušťce což pak ovlivňuje vzhled a použití košile.

Ukázka pánských košilí eterna z materiálu fine oxford (zjemněný oxford).

 

Bavlněné košile z Dynamic Cotton

 

Dynamic Cotton vyvinula a uvedla na trh Eterna jako jediný výrobce na světě. Materiál z bavlny nejvyšší kvality vzniká unikátním způsobem tkaní, kdy materiál získává dodatečnou pružnost. Košile je tak mnohem příjemnější na nošení, protože se lépe přizpůsobí tělu při jeho pohybu. Košile přitom zůstává nemačkavá a nežehlivá. To vše bez použití jediného syntetického materiálu. Tento materiál používá Eterna pouze u své nejvyšší řady Premium Quality. 
Eterna Dynamic Cotton je v současné době nedostupná.