Pánské košile - druhy materiálu

Pánské společenské košile, které nabízíme na kosile24.cz jsou všechny vyrobeny z bavlny nejvyšší kvality. Více o kvalitách značky Eterna, košilích Olymp, košilích Casa Modakošilích Marvelis nebo košilích Venti se můžete dozvědět z našich článků.

Existuje mnoho druhů bavlněné tkaniny, ze které se košile šijí. Tyto druhy se od sebe odlišují způsobem, jak se protkává základní osnova látky s útkem (nit, která prochází základní osnovou většinou v příčném směru). Výsledkem je pak materiál s různou strukturou, vlastnostmi i vzhledem. 
   

Bavlněné košile z Two Ply – exkluzivní materiál

 

Materiál Two Ply (neboli dvojité vlákno) představuje velmi speciální a náročný způsob tkaní, proto se používá u oděvů nejvyšší kvality. Příčné i podélné vlákno je zdvojené a před tkaním se propletou. Díky tomu získává materiál na odolnosti, stabilitě (snadno se sám narovnává) ale především na ušlechtilosti a měkkosti.  
 
Ukázka pánské košile Eterna Two Ply

 

Bavlněné košile z popelínu – odolná klasika

 

U košil z popelínu (anglicky popeline) je základní osnova látky velmi hustá a je protkána útkem tak, že výsledná tkanina je velmi odolná, hladká a zároveň méně průhledná a přitom vzdušná.
 
Ukázka pánské košile Eterna z popelínu
Ukázka pánské košile Olymp z popelínu
 
 
Bavlněné košile z materiálu dobby - zesílený materiál
 
Košile z materiálu dobby vychází z popelínu. Na rozdíl od něj je ale tento materiál zesílený ve své vazbě. V důsledku doho je tkanina hustší a silnější. Proto bude vyhovovat mužům, kteří mají rádi zesílenou a neprůhlednou košili.
 
Ukázka pánských košil z materiálu dobby.
 
 

Bavlněné košile z šámbre – elegantní společenská košile do obleku

 

Košile z materiálu šámbre (anglicky Chambray) se šije tak, že základní osnova látky je ve světlejším odstínu barvy použité na příčné protkání. Často je základní osnova látky bílá. Košile z materiálu šámbre je ideální jako společenská košile do obleku, protože je hladká a díky způsobu šití i lesklá.

Ukázka pánské košile Eterna z šambré (chambray).
Ukázka pánské košile Olymp z šambré (chambray).
Ukázka pánské košile Marvelis z šambré (chambray).

 

Bavlněná košile z kepru – oblíbená společenská košile do obleku

 

Společenská košile z materiálu kepr (anglicky Twill) má velmi jemnou strukturu, která vzniká tak, že základní látka je střídavě prošita útkem pod a nad. Košile tím získá zajímavý a elegantní akcent.
Ukázka pánských košil z materiálu twill (kepr).
 

 

Bavlnéná košile z materiálu rybí kost – luxusní pánská košile

 

Rybí kost je materiál příbuzný kepru. Má velmi typický vzhled, kdy struktura látky je diagonální a střídá se směrem nahoru a dolů (cik-cak). Toho se dociluje tím, že útek protkává základní osnovu střídavě ve dvou základních směrech. Materiál z rybí kosti je velmi měkký a elegantní a hodí se pro luxusní pánské košile.

Ukázka pánských košil z materiálu rybí kost.

 

Bavlněná košile Milleraye – kvalitní společenská košile

 

Košile z materiálu milleraye (někdy se značí Millrayé) je utkána z velkého množství tenkých proužků. Výraz milleraye ve francouzštině znamená tisíc proužků. Košile z tohoto materiálu se šije tak, že se primární osnova vytvoří z velkého počtu tenkých nití, které jsou protkány útkem. Košile z materiálu Milleraye jsou velmi měkké a elegantní.

Ukázka pánských košilí Olymp z Millraye

 

Bavlněné košile Fil-a-Fil – nevšední vzhled pánské košile

 

Pánské košile z materiálu Fil-a-fil (česky se překládá jako vlákno na vláknu) jsou vyrobeny tak, že základní osnova je tvořena dvěma i více barevnými přízemi(obvykle se používají dva odstíny stejné barvy). Taktéž útek (tj. nit protkávající primární osnovu) může být v jiné barvě. Tím vznikají zajímavé vzhledové kompozice a košile získává velmi jemnou strukturu.

Ukázka pánských košil z materiálu fil-a-fil

 

Natte – košile s jemnou strukturou a výbornou vzdušností

 

Materiál z řady Natte je odvozen od kepru. Je velmi lehký a příjemný na nošení a výborně odvádí tělesné teplo. Ideální košile do teplého prostředí.

Ukázka pánských košilí Natte

 

Bavlněné košile Oxford – volnočasová pánská košile

 

Pánské košile v materiálu Oxford jsou vhodné jako volnočasové až lehce sportovní košile a to zejména díky jejich měkkosti a zároveň odolnosti. Bavlněná tkanina Oxford vznikne tak, že se obarvená základní osnova proplétá příčně bílou nití. Nitě mohou být v různé tloušťce což pak ovlivňuje vzhled a použití košile.

Ukázka pánských košilí eterna z materiálu fine oxford (zjemněný oxford).

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies