Jak poznáte kvalitní košile?

Má význam utrácet peníze za kvalitní košili?

Muži, kteří nosí košili do práce každý den, sami vědí, jak zbídačele může košile po celodenním maratonu vypadat.

Pomačkaná, zmuchlaná a nevábně vypadající košile, kterou chce člověk ze sebe sundat jakmile přijde domů, žádnou velkou čest neudělá.
Největší nápor na košili představují zejména teplé letní dny v kombinaci s oblekem, který musí mít člověk celý den na sobě. Košile pak často vypadá velmi utrápeně.

Aby si zákazníci mohli vybrat košili, ve které se budou cítit i po dlouhém dni příjemně, připravil internetový obchod s kvalitními pánskými košilemi - kosile24.cz článek o tom, jak poznat kvalitní společenskou košili, do které se vyplatí investovat peníze.

 

Kvalitní košile - by měla být výhradně z kvalitní bavlny

Základem kvalitní pánské košile je kvalitní použitý materiál. Pro společenské košile přichází do úvahy prakticky jen jediný možný materiál a to bavlna. Ostatní přírodní materiály jako např. len či hedvábí jsou jen okrajové a pro použití u společenských košil nepříliš vhodné.

Stejně tak nejsou vhodné ani košile z umělých materiálů jako je např. polyester, polyamid apod.


Tak jako u všeho, existují však v použití bavlny obrovské rozdíly v její kvalitě. Nejkvalitnější bavlna se označuje jako tzv. ELS (extra long staple) a znamená bavlnu se zvlášť dlouhým vláknem. To musí dosahovat alespoň 35,7 mm. Toto dlouhé vlákno se pak projeví i na košili v její lepší trvanlivosti a odolnosti. Košile z ELS bavlny jsou také příjemnější na dotek. Takováto bavlna se pěstuje většinou na jihu Spojených států amerických nebo např. v Egyptě, kde jsou pro její pěstování ideální klimatické podmínky.  

Košile prodávané na kosile24.cz jsou zárukou použití té nejkvalitnější bavlny. Košile Eterna jsou synonymem pro používání bavlny ELS.

 

Kvalitní košile - od zpracování bavlny po finální tkaninu

Surová bavlna se dále zpracovává do bavlněné tkaniny, ze které se vyrábí látka. Na procesu výroby bavlněné látky, ze které se šijí košile velice záleží, neboť zpracování bavlny ve výrobě zásadním způsobem ovlivňuje její vlastnosti.

Košile Olymp využívají bavlněnou látku, která se tká v Německu, košile Eterna zase využívají látku, která se vyrábí ve Švýcarsku. Bavlněná látka je pak dále upravena (barví se, zjemňuje a získává další užitné vlastnosti) do její finální podoby, ze které se košile šijí. Materiál u košile Olymp i eterna se navíc upravuje tak, aby košile byly nemačkavé a nemusely se žehlit.
Kromě košile Lerros, jsou všechny značky košilí prodávané na kosile24.cz držiteli certifikátu EKO TEX STANDARD 100, který zaručuje, že celý výrobní proces splňuje nejpřísnější ekologická kritéria. Zákazník značek Eterna, Olymp, Marvelis, Casa Moda či Venti si tak může být jistý, že nosí košili, která je vyrobena nejen z kvalitního materiálu, ale že je její výroba naprosto nezávadná pro zákazníky, zaměstnance a životní prostředí. Toto se bohužel nedá říci o mnoha jiných značkách, které si nechávají látku vyrábět v zemích s mnohem méně přísnými kritérii.

 

Kvalitní košile - čeho si všímat

Kromě špičkového materiálu by měla být kvalitní košile také špičkově ušitá.

To znamená zejména precizní zapracování manžet do rukávu, napojení rukávu na ramenou a kolem paže, správné přišití zádové části a správné vsazení límce.

Manžety a límec jsou přirozeným magnetem při pohledu na společenskou košili, zejména pokud se nosí v obleku.


Límec musí být vhodně vyztužen, aby se nekroutil. Musí být také kvalitně zpracován, aby se netřepil. Rozdíl mezi obyčejnou košilí a košilí, která je vyrobená ze skutečně kvalitního materiálu je poznat už cca po 30 vypráních. U méně kvalitní košile jsou už na límci vidět velmi zřetelné znaky opotřebování a ztráty formy.
Nejobvyklejší tvar límce je tzv. Kent. V závislosti na tom, co zrovna velí móda může být kent širší nebo užší, špičatější nebo volnější, uzavřenější nebo otevřenější. Méně obvyklý je velmi výrazně otevřený límec, kterému se říká žralok, anglicky cut-away. Tento límec bude lépe vypadat v kombinaci s širší kravatou. Posledním základním tvarem límce je tzv. Button down, neboli límec na knoflíčky. Tento je svým charakterem vhodný spíše u méně formálních košilí, byť má své zastánce i u formálních, společenských košil.


U manžet je nejobvyklejší tzv. jednoduchá manžeta. U slavnostních košil je obvyklá dvojitá neboli francouzská manžeta, která se zapíná na manžetový knoflíček. Dvojitá manžeta je jakýmsi šperkem na košili a v kombinaci s vhodným manžetovým knoflíčkem je možné vykouzlit opravdu luxusní set.

Velmi praktické řešení je tzv. kombinovaná manžeta, která umožňuje zapnutí jak na jednoduchý knoflíček, tak na manžetový knoflík.

Košile Eterna, Olymp, Marvelis, Casa Moda i Venti nabízí kombinovanou manžetu u většiny kolekce. Dvojitou manžetu pak najdete u vybraných košilí Olymp i Eterna a u slavnostních gala košilí.

 

Dalším jednoduchým znakem kvalitní košile je přišití kapsičky nebo légy (úzký pás pod knoflíčky ve středové části košile) u košile s kostičkou nebo proužkem. Pravidlem je, že u kvalitně ušité košile by měl vzor na sebe vždy perfektně navazovat, aby přechod nepůsobil rušivě.

 

Jak poznat kvalitní košili - stručné shrnutí

  • Stehy

Stehy by neměly být příliš hrubé (uvádí se, že minimální počet stehů na 1 cm by měl být cca 7) a měly by být co nejméně nápadné.

  • Manžety

Manžety mají být na rukáv správně vsazeny, tj. přechod by měl být co nejpreciznější, rovně a pravidelně zašitý.

  • Límec

Špička límce musí být řádně vyztužena, a výztuha by se v límci neměla příliš pohybovat. (Praktičtější jsou pevně zašité než vytahovatelné výztuhy.) Límec se nesmí kroutit ani všelijak třepit. (Toto se bohužel projeví až po určité době, obvykle po 20 – 30 vypráních)

  • Klínky

Některé značky jako např. košile Olymp používají na zádech v úrovni lopatek dva klínky, které zlepšují volnost pohybu v košili. Tyto klínky jsou praktické zejména v případě, že košile je relativně úzká a neumožňuje plný pohyb.

  • Přišití kapsičky a lemů

U košil s proužkem nebo kostičkou je důležité, aby vzor precizně navazoval i u kapsičky a lemu knoflíků. V opačném případě bude ušití košile působit příliš nedbalým dojmem.

  • Přišití zádové části

Kvalitně ušitou košili poznáte také podle toho, jak má přišitou zadní část košile k ramenní části. Lem musí být nejen zcela rovný ale přesah látky nesmí být v podstatě patrný. Pokud se pod stehem tvoří varhánky, je to neklamné znamení nekvalitního zpracování košile. 


Kosile24.cz - záruka kvalitních společenských košilí

Hledáte-li skutečně kvalitní košili, kterou budete moci použít jako kvalitní společenskou košili nebo značkovou moderní business casual košili, navštivte obchod s kvalitními košilemi kosile24.cz.

Všechny prodávané značky košil na kosile24.cz, jsou považovány za vzor v kvalitě a zpracování, kterému se ostatní značky snaží vyrovnat.

Vysoká kvalita košile Eterna i Olymp je podtržena také pozicí nejprodávanějších nežehlivých košilí v Evropě.

 

Další informace o košilích Eterna najdete na stránkách výrobce https://www.eterna.de/.

Další informace o košilích Olymp najdete na stránkách výrobce https://www.olymp.com/.

Další informace o košilích Marvelis najdete na stránkách výrobce https://www.marvelis.com/.

Další informace o košilích Casa Moda najdete na stránkách výrobce https://www.casamoda.com/.

Další informace o košilích Venti najdete na stránkách výrobce https://www.venti.com/.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies