Neprůhledné košile

Neprůhledné pánské košile

Poměrně často se nám stává, že zákazník hledá neprůhlednou / neprůsvitnou pánskou košili. Nejčastěji se jedná o situaci, kdy chce bílou neprůhlednou košili.

Motivací je obvykle snaha, aby tělo přes košili neprosvítalo, aby nebyly vidět různá větší znaménka, silnější ochlupení apod.

Proč jsou košile průsvitné?

Dá se říci, že určitá průhlednost či průsvitnost je vlastní všem světlým společenským košilím a to zejména těm bílým. Průsvitnost je dána tím, že světlo (a zejména přímé slunce) prochází přes materiál košile. Tím zviditelňuje vše, co je pod košilí. Tento jev se nejčastěji vyskytuje u lehkých, hladkých materiálů jako je např. popelín nebo chambray (česky šambré). V situaci, kdy má materiál výraznější strukturu, bývá méně průsvitný. Stejně tak platí, že pokud má materiál větší mezery (oka) ve struktuře tkaniny a je vzdušnější, je zároveň i průhlednější.

Současné trendy výrobců směřují k lehkým a tenkým materiálům, které se sice dobře nosí, ale velmi často průhlednosti košil napomáhají.

 

Je průhlednost košil vůbec potřeba řešit?

Toto je zcela individuální. Někomu průhlednost košile nevadí, někomu ano. Za určitý status quo průhlednosti se berou dámské bílé košile, které jsou obvykle velmi lehké a tenké, což s sebou nese zároveň téměř vždy i určitou průhlednost.

Pokud vám průhlednost vadí, máte možnost jít cestou nošení pod košilí triček s krátkým rukávem nebo zvolit košili, která bude neprůhledná.

Varianta 1) Trička s krátkým rukávem

Pod bílou košili patří bílé tričko s krátkým rukávem. To spolehlivě skryje to, co nechcete pod košilí ukázat. Zároveň má i další podstatnou výhodu v tom, že zabraňuje tvorbě potních map v podpaží, na břichu či zádech, které působí velmi nepěkně.

O výhodách a nevýhodách nošení trička pod košilí jsme se podrobně rozepsali v jiném článku.

Varianta 2) Neprůhledné košile

Existují určité materiály, které propouštějí méně světla, a tudíž jsou zčásti nebo zcela neprůhledné.

Košilí, která je vyrobena s cílem být maximálně neprůhledná je košile Eterna Cover. Ta vychází z luxusní tkaniny twill (česky kepr), která je charakteristická diagonální strukturou a velmi příjemným materiálem. Používá se proto ve společenských  košilích nejvyšších řad. U košile Eterna Cover je keprová vazba navíc speciálně upravena tak, aby košile byla skutečně neprůhledná. Košile tak skryje nejen různé kožní nedokonalosti ale např. i výrazné tetování. Jelikož potetované ruce nejsou již jen doménou sportovců či umělců, je košile Eterna Cover ideálním partnerem pro skrytí tetování i pro manažery či businesmany.

Neprůhledná košile Eterna Cover je proto nejen praktickým společníkem, když nechcete, aby byl Váš hrudník, záda a ruce vidět. Je také krásným kouskem luxusní košile, která se velice příjemně nosí.

 

Neprůhledná košile Eterna Cover - varianty

Neprůhledné košile Eterna jsou k dispozici s dlouhým rukávem v délce 65 cm resp. 67 cm i s prodlouženým rukávem pro vysoké muže.

Zde jsou jednotlivé varianty neprůhledných košil v bílé, světle modré i smetanové (champagne) barvě pro jednotlivé střihy:

A) Košile Eterna Cover s dlouhým rukávem (pro průměrně vysoké muže)

B) Košile Eterna Cover s prodlouženým rukávem (pro vysoké muže s výškou cca 188 cm a více)

C) Košile Eterna Cover s extra prodlouženým rukávem (pro velmi vysoké muže s výškou cca 200 cm a více)

 

Další neprůhledné košile v nabídce

Kromě této košile splní Vaše nároky na neprůhlednost také další bílé košile ve vazbě twill (kepr), případně rybí kost. Tyto košile sice nebudou tak dokonale neprůsvitné jako košile Eterna Cover, ale zcela jistě vyhoví Vašim nárokům a rozšíří Váš výběr o další košile.

Další materiálem, který dobře zabrání průhlednosti košile je materiál dobby, který se podobá popelínu, ale má zesílenou vazbu.

Příklady košil z materiálu dobby.

 

Shrnutí: Doporučení na neprůhlednou košili

Hledáte-li maximálně neprůhlednou košili, spolehlivě nejlepší je neprůhledná košile Eterna Cover.

Zvažujete-li další světlé košile, doporučujeme volit takové, které mají materiál v provedení twill (kepr), rybí kost či dobby. Informaci o materiálu najdete vždy v popisu košile a také v parametrech košile v sekci Materiál.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies