Košile AMJ

takto vypadá logo košil AMJ

Košile AMJ patří k nejprodávanějším košilím v České republice. Vyrábí se v Asii a v prodeji jsou v několika podnikových prodejnách a na internetu.
Poměrně často nás kontaktují zákazníci, kteří nosí košile AMJ, ať jim poradíme s výběrem. Nejčastěji mají zájem o košile Marvelis, které jsou v podobné cenové kategorii jako košile AMJ. V tomto článku proto přinášíme porovnání obou značek a doporučení, jakou košili si vybrat.

 

Proč uvažovat o alternativě ke košili AMJ?

Důvodem, proč chtějí pánové vyzkoušet košile Marvelis je nejčastěji: 1. nežehlivost materiálu, 2. výborný poměr ceny a kvality (Marvelis je sesterskou značkou Olympu) a 3. velký výběr. Náš eshop si většinou vyberou na základě doporučení přátel a recenzí zákazníků.

 

Střihy a délky košil AMJ

Košile AMJ se vyrábí ve dvou střizích: rovném střihu Comfort Fit a zúženém střihu Slim Fit.  Jsou v prodeji s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem a s prodlouženým rukávem.
Košile Marvelis se vyrábí ve třech střizích: rovném střihu Comfort Fit, vyštíhleném (zúženém) střihu Modern Fit a silně vyštíhleném střihu Body Fit. Zákazníci si také mohou vybrat mezi krátkým, dlouhým a prodlouženým rukávem.

 

Porovnání rozměrů a velikostí košil AMJ Comfort Fit

V této tabulce uvádíme hlavní rozměry košil AMJ Comfort Fit v rovném střihu pro nejčastější velikosti 40-46. Pro porovnání uvádíme také rozměry košile Marvelis v rovném střihu Comfort Fit a vyštíhleném střihu Modern Fit. (Pokud nosíte košile AMJ Slim Fit, přejděte k další tabulce.)
Rozměry košil posuzujeme podle dvou parametrů: obvodu kolem hrudníku a obvodu kolem pasu.
Délku rukávu a délku košile zanedbáváme, protože jsou u košil AMJ i Marvelis velmi podobné.

Tabulka uvádí porovnání velikostí a rozměrů košil AMJ Comfort Fit s košilemi Marvelis


Jak chápat tabulku porovnání košil AMJ Comfort Fit?

Ukážeme si to na příkladu dvou zákazníků:
A) Zákazník, který nosí košile AMJ Comfort Fit ve velikosti 44
Košile AMJ v této velikosti mají kolem hrudníku i pasu 130 cm (viz sloupec označený 44 a řádky označené AMJ Comfort Fit). Nejbližší alternativou jsou košile Marvelis Comfort Fit ve velikosti 44. Ty mají kolem hrudníku i pasu 136 cm (viz sloupec 44 a řádky Marvelis Comfort Fit). Košile Marvelis tedy budou kolem hrudníku i pasu o 6 cm širší. To je rozdíl 3 cm na šírku.

B) Zákazník, který nosí košile AMJ Comfort Fit ve velikosti 42
Košile AMJ v této velikosti mají kolem hrudníku i pasu 120 cm (viz sloupec označený 42 a řádky AMJ Comfort Fit).  Najít podobnou alternativu u košil Marvelis je však problematické. Košile Marvelis v rovném střihu Comfort Fit jsou širší kolem hrudníku o 8 cm a kolem pasu o 4 cm. Košile Marvelis ve vyštíhleném střihu Modern Fit jsou širší kolem hrudníku o 6 cm a kolem pasu jsou naopak užší o 8 cm.
Pro určetní vhodné alternativy proto doporučujeme, abyste nás kontaktovali. Doporučíme Vám vhodnou velikost a střih na základě Vašich konkrétních údajů.

 

Shrnutí porovnání košil AMJ Comfort Fit s košilemi Marvelis
1. Košile AMJ v rovném střihu Comfort Fit jsou vždy užší než košile Marvelis Comfort Fit.
2. Proto jako alternativu někdy nabízíme i košile ve vyštíhleném střihu Marvelis Modern Fit a někdy i vedlejší velikost.
3. Ve velikosti 40 jsou košile AMJ Comfort Fit tak úzké, že se jim nejvíce blíží silně vyštíhlené košile Marvelis Body Fit (jejich rozměry jsou uvedeny v tabulce níže)
4. Ve velikostech 42 a 46 jsou rozdíly mezi AMJ a Marvelisem tak velké, že nelze určit optimální alternativu. Zde nás, prosím, kontaktujte, poradíme Vám individuálně.

 

Porovnání rozměrů a velikostí košil AMJ Slim Fit

Jste štíhlí a nosíte košile AMJ Slim Fit?

V této tabulce uvádíme hlavní rozměry košil AMJ Slim Fit ve vypasovaném střihu pro nejčastější velikosti 38-46. Pro porovnání uvádíme také rozměry košile Marvelis v silně vyštíhleném střihu Body Fit a vyštíhleném střihu Modern Fit.
Rozměry košile posuzujeme podle dvou parametrů: obvodu kolem hrudníku a obvodu kolem pasu.
Délku rukávu a délku košile zanedbáváme, protože jsou u košil AMJ i Marvelis velmi podobné.

Tabulka uvádí porovnání rozměrů a velikostí košil AMJ Slim Fit ve srovnání s košilemi Marvelis

 

Jak chápat tabulku porovnání košil AMJ Slim Fit?

Ukážeme si to na příkladu dvou zákazníků:
A) Zákazník, který nosí košile AMJ Slim Fit ve velikosti 40
Košile AMJ v této velikosti mají kolem hrudníku 113 cm a kolem pasu 103 cm (viz sloupec označený 40 a řádky označené AMJ Slim Fit). Nejbližší alternativou jsou košile Marvelis Body Fit ve velikosti 41. Ty mají kolem hrudníku 116 cm a kolem pasu 104 cm (viz sloupec 41 a řádky Marvelis Body Fit). Košile Marvelis v této velikosti a střihu tedy budou kolem hrudníku širší o 3 cm a kolem pasu o 1 cm. Pokud byste chtěli o něco užší košili než je AMJ Slim Fit, pak by to byla velikost 40.

B) Zákazník, který nosí košile AMJ Slim Fit ve velikosti 44
Košile AMJ v této velikosti mají kolem hrudníku 125 cm a kolem pasu 118 cm (viz sloupec označený 44 a řádky AMJ Slim Fit).  Najít podobnou alternativu u košil Marvelis je však problematické. Košile Marvelis v silně vyštíhleném střihu Body Fit jsou kolem hrudníku užší o 1 cm a kolem pasu o 6 cm. 6 cm rozdíl může být už poměrně výzamný,  a proto není možné tuto košili Marvelis považovat za vhodnou alternativu.
Pro určení vhodné alternativy proto doporučujeme, abyste nás kontaktovali. Doporučíme Vám vhodnou velikost a střih na základě Vašich konkrétních údajů.

 

Shrnutí porovnání košil AMJ Slim Fit s košilemi Marvelis?
1. Košile AMJ Slim Fit a Marvelis Body Fit jsou si poměrně dost podobné.
2. Ve větších velikostech 45 a 46 Marvelis košile ve střihu Body Fit nenabízí. Proto zde jako alternativu navrhujeme střih Modern Fit.
3. Ve velikosti 44 jsou rozdíly mezi AMJ a Marvelisem poměrně velké, proto nelze určit vhodnou alternativu. Zde nás, prosím, kontaktujte, poradíme Vám individuálně.

 

Alternativa ke košilím AMJ - shrnutí

Je zřejmé, že alternativu ke košilím AMJ lze najít. U střihu Slim Fit je to poměrně snadné. U střihu Comfort Fit to vyžaduje větší pozornost rozdílům.
Nicméně, domníváme se, tak jako naši zákazníci, že košile Marvelis za zkoušku stojí. Jsme přesvědčeni, že s nimi budete velmi spokojeni a proto vám rádi poradíme s výběrem.
Proto se na nás kdykoliv obraťte, rádi vám pomůžeme.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies