Košile Eterna Cover recenze

Co se v recenzi hodnotí a popisuje?

Hodnotím neprůhlednou košili Eterna Cover v rovném střihu Comfort fit. Testovaná košile je ve světle modré barvě v ceně 1.590 Kč.

O recenzentovi

Jsem menší obtloustlý (vel. 43) padesátník, projekt manažer v IT, do práce chodím vždy v košili, v kravatě však jen výjimečně; před oblekem dávám přednost lehkým (tenkým) svetrům. Pocházím z Podkrkonoší, oba rodiče pracovali v textilním průmyslu – máma v bavlnářském, táta ve lnářském – a učili mě, že kvalita látky se pozná podle její tloušťky a hustoty vláken, exaktně vyjádřeno tedy podle gramáže. Jasně, čas oponou trhnul a dneska to pro spoustu moderních materiálů neplatí, ale pro bavlnu to mám zakořeněné dodnes.

Značka Eterna

Košile Eterna používám již dlouho, první mi koupila manželka v roce 2011. Vzpomínám si, že právě kvalitou látky a zpracování se první košile odlišovala od levnějších košil, které jsem do té doby používal. Před nedávnem jsem zaznamenal u Eterny příklon k lehčím materiálům, košile byly tenké, některé dokonce průhledné – to nebylo nic pro mě, jednu košili jsem dokonce vrátil a nakupoval jsem raději jiné. Když tu náhle...

 

Testovaná neprůhledná košile Eterna Cover

Materiál košile Eterna Cover

Látka této košile je super – tedy přesněji řečeno, přesně podle mých představ: na první pohled hustá, neprůhledná, vzbuzující dojem kvality. Při detailním pohledu vzdáleně připomíná svou diagonální strukturou tkaninu třeba u džínoviny.

Na obrázku je detail materiálu v recenzi neprůhledné košile Eterna Cover

Je to dáno vazbou, která se nazývá kepr, anglicky twill, látka se pak označuje jako serž - takhle chytrý nejsem, to jsem vygooglil. Ačkoli látka působí vizuálně "hrubým" dojmem, je měkká a na nošení velmi příjemná. Testoval jsem v průběhu září a října, z počátku při venkovních teplotách nad 25°C a materiál je standardně prodyšný a dýchá. V tropických teplotách nad 30°C košile testována nebyla, ale kdo by v takovém pařáku chodil do práce :).

Hodnocení materiálu: 5 hvězdiček (z pěti)

 

Neprůhlednost košile Eterna Cover

Neprůhlednost košile má být její hlavní devizou. V popisku košile je u látky dokonce uvedeno, že zakryje i tetování. Tetovat jsem se kvůli testu nenechal, takže to potvrdit nemohu. Nosit trička pod košili nejsem zvyklý, ikdyž uznávám, že chlupatá hruď teď zrovna nefrčí. Takže neprůhlednost látky oceňuji. Opravdu funguje a já se cítím v košili jistější.

Hodnocení neprůhlednosti: 5 hvězdiček (z pěti)

 

Nemačkavost a nežehlivost košile

Nemačkavost a celkovou odolnost při nošení jsem testoval takto - košili jsem nosil 3 dny do práce, včetně cca hodinové cesty tam a zpět autem. Cestou z práce jsem byl dvakrát na badmintonu, kde jsem košili záměrně pouze dvakrát přeložil a položil na vrchol hromádky - takže žádné ramínko. Také doma košile nevisela na ramínku, ale byla pouze přehozena přes křeslo. Toto je fotografie košile na konci třetího dne:

Na fotce je neprůhledná košile Eterna Cover po 3 dnech nošení 

Košile vypadá stále docela dobře, určitě v ní lze jít do práce i další den. Výrazněji se pomačkání projevuje pouze od pasu dolů, kde je košile zastrčená v kalhotách.

 

Protože mám doma „non-iron“ manželku a mně se žehlit taky nechce, všechny mé košile jsou také „non-iron“ (nikoliv easy-care). Podmínky pro ošetřování nežehlivých košil příliš nedodržuji – peru je spolu s ostatním prádlem na program jemné prádlo, v plné dávce (nikoliv dle doporučení v poloviční) a suším standardně přehozené přes sušák – sušičku nemáme. Mimochodem, drobnou výhodou této košile je možnost prát na 40°C, některé konkurenční košile dovolují pouze 30°C.

Toto je košile po vyprání a usušení za popsaných podmínek (takže ne právě v souladu s doporučeními na praní a sušení košile):

Obrázek ukazuje jak vypadá košile Eterna Cover po vyprání  

Zmačkání z oblasti kalhot vypráním zmizelo a to i v okolí pásku, která je nejvíce namáhána upnutím.

Hodnocení nežehlivosti a nekrčivosti: 4 hvězdičky (z pěti)

 

Vzhled košile

Hodnocení vzhledu košile je vždy velmi subjektivní – mně osobně se líbí jednobarevné košile bez vzoru nebo jenom s velmi jemným vzorem. Testovaná košile je tedy dle mého gusta, navíc se mi líbí tmavěmodré vnitřní zvýraznění límce, manžety a légy a knoflíčky ve stejné barvě. Košile je decentní a přesto zajímavá.

 

Malý kvíz – schválně, co chybí na obrázku?

Obrázek ukazuje košili Eterna Cover bez kapsičky 

Správně – je to kapsička. Je ale trochu nefér vyčítat košili bez kapsičky, že je bez kapsičky – my ajťáci říkáme, že to není chyba, ale vlastnost :).

Hodnocení vzhledu: 3,5 hvězdičky (z pěti)

 

Moje hodnocení košile Eterna Cover na závěr

Mínusy:

  • Úplně mi neseděla velikost – potřeboval bych o cca 5 cm užší vpase, ale přesně taková velikost v tabulkách není.

  • Chybí mi kapsička - dávám si tam vstupní kartu do práce ... :)

 

Plusy:

  • Opravdu skvělý a neprůhledný materiál.
  • Dobře fungující parametr „non-iron“ – i bez žehlení vypadá dobře. Současně má velkou výdrž, nemačká se, nenáročná na ukládání, lze ji vpohodě přehodit přes židli.

  • Decentní a přitom nikoliv fádní vzhled.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies